Дорогие женщины ! От всей души поздравляем Вас с прекрасным весенним праздником – Международным женским днем 8 Марта! В этот радостный день примите искренние пожелания здоровья, счастья, любви, вдохновения, душевного тепла. Пусть этот замечательный праздник весны будет для Вас радостным и светлым. Пусть ярко светятся Ваши глаза, а мечты сбываются! Пусть цветы и улыбки окружают Вас круглый год! Будьте всегда счастливы, любимы и неповторимы!
В лісі між смт Димер та селом Катюжанка Вишгородського району на території закинутого санаторію розташувався табір «Лісова застава». Тут мешкають діти-переселенці з зони АТО. У більшості з них батьки залишились у місцях бойових дій або влаштовуються та налагоджують побут у місцях переселення. А діти, які пережили жахи війни – обстріли, ховання у підвалах, тяжку та небезпечну евакуацію - повинні повернутися до дитинства.
«Лісова застава» створена руками волонтерів та небайдужих людей. Професійні психологи цілодобово знаходяться поруч з дітьми, допомагають їм повернутися до мирного життя, відновити надломлену війною тендітну дитячу психіку. Навчаються діти у Димерській гімназії, де вони також відчувають щиру турботу та співчуття від вчителів, однокласників та їхніх батьків. «Багатьом дітям, що перебувають у «Лісовій Заставі», немає куди повертатися. Їхні міста зруйновано або захоплено терористами. Школи не працюють. Тому ми не маємо права зупинитися і припинити існування табору», - розповідає Ірина Сазонова, керівник благодійного фонду "За право на життя", що опікується табором.За підтримки компанії «Кандія» 6 лютого «Лісову заставу» відвідали фахівці НІССХ імені М.М. Амосова.
Дитячий кардіолог к.мед.н. Майя Миколаївна Руденко та фахівець УЗ діагностики к.мед.н. Олена Михайлівна Трембовецька провели обстеження діточок. На щастя, серйозних відхилень у здоров’ї виявлено не було. У однієї дівчинки діагностовано невелику ваду серця, яка поки не потребує хірургічного лікування.
Костянтин Володимирович Руденко, д.мед.н., головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», відмітив, що це не одноразова акція. У рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» фахівці Інституту продовжать регулярне обстеження та консультування дітей, що надходять / прибувають із зони АТО, а за необхідності - їх безкоштовне лікування. Зараз ще важко сказати, які наслідки дитячому здоров’ю нанесли психічні травми війни та перебування у важких умовах, але якщо у дитини є вроджені вади серця, то вірогідність прискореного прогресування хвороби дуже велика.
Інформація взята зі сайту НІССХ ім. М.М.Амосова http://amosovinstitute.org.ua/?150206_forest_pledge
11-12 лютого у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» відбувся виїзд до Дніпропетровської області головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» д.мед.н. К.В. Руденка та бригади фахівців інституту у складі гол. лікаря НІССХ імені М.М. Амосова к.мед.н. С.О. Сіромахи, д.мед.н. О.А. Крикунова, к.мед.н. Б.Б. Кравчука, к.мед.н. С.В. Сало, кардіохірурга О.С. Головенка, кардіологів Н.О. Коллякової та Н.І. Вітковської, лікаря УЗ діагностики Т.П. Кравець та Інституту педіатрії, акушерства и гінекології д.мед.н. Ю.В.Давидової. Компанія «Кандія» виступила в якості одного з офіційних партнерів заходу в Дніпропетровську.
Формат роботи у Дніпропетровську дещо відрізнявся від заходів у попередніх регіонах. Особливо це стосувалося консультацій пацієнтів НІССХ імені М.М. Амосова. Справа в тому, що рівень кардіологічної та кардіохірургічної допомоги у Дніпропетровському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії досить високий, як по кваліфікації фахівців, так і по рівню технічних можливостей. Приїзд київських фахівців був використаний для проведення консиліумів по найбільш складним та важким пацієнтам й обміну професійним досвідом.
На жаль, позитивні враження від роботи ДОКЦКК були затьмарені ситуацією в деяких районах та містах області. Так, у 13 з 22 районів та у 3 з 12 міст немає жодного кардіолога. Як наслідок, низький рівень первинної діагностики та направлення пацієнтів до спеціалізованих закладів. Цей дисонанс був особливо помітний під час проведення науково-практичної конференції, на який були представлені не тільки успіхи центру та виступи київських фахівців про сучасні технології діагностики, лікування та профілактики хворих з серцево-судинними патологіями, але й відбувалася відверта бесіда про стан надання допомоги хворим на місцях.
Підсумки першого дня візиту до Дніпропетровська були підведені на великої прес-конференції, на яку зібралися журналісти 21 ЗМІ з Дніпропетровська та області.
12 лютого фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІАПГ прочитали лекції для викладачів та студентів Дніпропетровської медичної академії.
В цілому рівень надання кардіохірургічної допомоги у Дніпропетровській області слід оцінити як один з найвищих серед регіонів України. Є позитивна динаміка у зростанні кількості та якості оперативних та діагностичних втручань. За умови підтримки існуючих програм рівень смертності та інвалідизації від серцево-судинних захворювань буде зменшено вже найближчим часом.
За результатами візиту проблемні питання були обговорені з в.о. директора ДОЗ ОДА І.О. Македонським.
Про всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», а також про попередні заході в рамках проекту можна дізнатись більше на сайті НІССХ ім. М.М.Амосова
Інформація взята зі сайту НІССХ ім. М.М.Амосова http://amosovinstitute.org.ua/?150212_stop-cv-epi